Práva zvířat

26. června 2006 v 20:50 | VÍTÁME VÁS... |  psí práva a zákony
1. Všechna zvířata mají stejná práva na existenci v rámci biologické rovnováhy. Tato rovnost nezakrývá rozdílnost druhů a jedinců.
2. Život každého zvířete, má právo na to aby byl respektován.
3. Žádné zvíře nesmí být vystaveno špatnému zacházení nebo krutému jednání. Jesliže je usmrcení zvířete nevyhnutelné, musí být okamžité, bezbolestné a nevyvolávající úzkost. S mrtvým zvířetem se musí zacházet vhodným způsobem.
4. Divoké zvíře má právo na život a rozmnožování ve svém přirozeném prostředí. Dlouhodobé zbavování volnosti, rekreační lov a rybolov i jakékoliv využívání divoké zvěře jiným než k životním účelům jsou v rozporu s tímto právem.
5. Zvíře, které je závislé na člověku, na pozorné zacházení a péči. V žádném případě nesmí být opuštěno nebo neoprávněně usmrceno. Veškeré formy chovu využívání zvířete musí respektovat fyziologie a chování, které jsou doména druhu.
6. Pokus na zvířeti, které zahrnuje fyzické nebo psychyckcké utrpení, porušuje práva zvířete. Musí být vyvýjeny a systematicky zaváděny náhradní metody.
7. Jakýkoliv čin zahrnující smrt zvířete, která není nutná, a každé rozhodnutí vedoucí k takovému činu představuje zločin proti člověku.
8. Jakýkoliv čin ohrožující přežití divokého druhu a každé rozhodnutí k činu představující genocidu tvz. zločin proti druhu. Vybíjení divokých zvířat, znečišťování a ničení biotopů představuje genocidu.
9. Právní osoba zvířete a jeho práva musí být uznány zákonen.2/ Obrana a ochrana zvířete musí mít své zástupce ve vládních orgánech.
10. Výchova a veřejné vzdělání musí nést člověk k tomu, aby již od dětství respektoval zvířata, rozuměl jim a vážil si jich.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama