Srpen 2006

Colorizace

17. srpna 2006 v 16:54 | Martina
Neumíš colorizace,
já ti ji udělám stačí mi na email poslat obrázek, který by si chtěla colrizovat.

Rasy retrívrů

13. srpna 2006 v 20:50 | Martina |  Pejsci

Není retrívr jako retrívr a také není náhodou, že chováme právě ty labradorské. Labrador ovšem není jediným plemenem retrívra a tak si myslíme, že jako majitelé labradora (ať už budoucí nebo současní) byste měli vědět nečo málo i o těch ostatních.

"To retrieve" v angličtině znamení "přinést zpět", tedy "aportovat". Z toho vyplývá, že retriever je specialista na na práci po výstřelu a nasazuje se na aportování pernaté a srstnaté zvěře. Pro svoji inteligenci a chuť pracovat se retrieveři využívají nejen v myslivosti, ale také na vyhledávaní bomb, drog, lidí v lavinách, v sutinách, jsou fantastickými pomocníky zdravotně postižených a trpělivými společníky dětí, nemocných a starých lidí.
"Retriever" nebo "retrívr" je tedy společné označení pro několik plemen psů, jejich hlavním talentem je "retrieving", tedy aport. Ačkoli jsou si na první pohled všichni retrieveři podobní, jedná se skutečně o odlišná plemena, která mají nejen rozdílné tělěsné znaky, ale také povahu. Celkem existuje těchto 6 plemen retrieverů:

Labradorský retriever

krátká přilehlá srst v černé, smetanové nebo hnědé barvě, silný a zavalitý pes

Zlatý retriever (Golden)

dlouhá zvlněná srst v odstínu od světle smetanové po zlatou, elegantní štíhlý pes

Flat Coated retriever

dlouhá zvlněná srst, pouze černá, "hubenější" stavba

Curly Coated retriever

kudrnatá černá srst, vypadá jako ovečka, nejvyšší ze skupiny, připomíná "divného pudla"

Nova Scotia Duck Tolling retriever

nejmenší z této skupiny, má rezavou, delší srst a bílé znaky nad čenichem, tlapkách a hrudi

Chesapeake Bay retriever

vysoký , mohutný, pes s vlnitou srstí v barvě od pískové po játrově hnědou
.Ačkoli každý z těchto psů se může za určitých podmínek stát výborným miláčkem rodiny, je třeba brát vždy v potaz právě ony podmínky. Jakožto původem lovečtí psi, mají retrívři širokou škálu instinktů, kterými se řídí jejich chování. Zejména u mohutných plemen psů je proto vždy nutné mít na paměti zvladatelnost. Z této šestice nám labradoři vychází jako jednoznačně nejlepší co se týče vazby na člověka a ochoty ke spolupráci.
Jinými slovy - kdo se nehodlá svému pejskovi intenzivně věnovat (myslivost, kynologie, výstavy apod.) a patřičně jej podle toho vycvičit, ocení právě fakt, že labradoři vyžadují kontakt s člověkem sami od sebe. I při běžném vedení k základní poslušnosti máte šanci svého psa vychovat milého a bezproblémového společníka. Tato šance je u labadorů větší i v poměru s ostatními plemeny.
Proto jsou také labradorští retrívři jednoznačně nejpopulárnějším plemenem v zemích na západ od našich hranic. Např. Americký Kennel Club (obdoba našich plemenných knih) registruje 130.000 jedinců a náskok labradorů před dalším populárním plemenem je o 40.000 psů. A to se nepočítají všichni Ti labrouši, které Kennel Club neregistruje! Také britská královna má svůj vlastní labradoří chov. Přidáte se? Nebudete litovat!

Proč psi štěkají?

12. srpna 2006 v 10:47 | Martina |  psí humor

Vlci a jiné psovité šelmy se štěkáním dorozumívají jen výjimečně. Domácí psi štěkají často, a dokonce i v každé situaci jinak. Znamená to, že psi umějí mluvit? Lidé a psi společně nepřetržitě žijí patnáct až třicet tisíc let. Za tu dobu se naučili jeden druhému rozumět. Psí štěkot se pochopitelně nedá srovnávat s lidskou řečí. Je však možné, že štěkání lidé vnímají jinak než zvukové projevy jiných zvířat. Stručně řečeno - porozumění psům je nám vrozeno.
VĚČNĚ MLADÍ
Ještě nedávno se vědci domnívali, že psí štěkot je jen náhodným zvukem nebo pouhým projevem rozrušení. Mezi domácími psy a různými psovitými šelmami je však velký rozdíl. Vědci zjistili, že vlci, kojoti a další šelmy využívají spíše než štěkotu řady jiných zvuků, jako například vytí nebo kňučení. Vše závisí na okolnostech. Dospělé psovité šelmy štěkáním často dávají najevo agresivitu, mladí jedinci na sebe štěkají při hrách a zápasení. Právě podobnost mezi chováním štěňat divokých a domácích psů vedla vědce k myšlence, že domestikovaní psi si zachovávají vlastnosti štěňat po celý život.
ŠTĚKOT OČIMA VĚDY
V roce 2000 se Dorit FeddersenPetersenová z univerzity v Kielu rozhodla zjistit, zda štěkot psů může mít nějaký přesný význam. Nahrála si štěkání domácích psů a evropských vlků při normálních činnostech. Pak štěkání analyzovala a třídila podle délky, frekvenčních pásem a tonality, tedy vztahu tónů k jednomu základnímu tónu. Vlčí štěkání bylo krátké, nízce položené, drsné a atonální, jinak řečeno bez vztahu k základnímu tónu. Oproti tomu psí štěkot je mnohem proměnlivější. Vedle atonálních projevů se objevují i harmonické zvuky a liší se i jeho délka. Dá se říci, že jednotlivé akustické vlastnosti štěkání se mění v závislosti na chování psů. Hlasité atonální štěkání doprovází okamžiky, kdy se pes brání nebo naopak vyhrožuje útokem, dále situace sociální nejistoty a fyzické bolesti. Harmoničtější štěkání je spojeno s kladnými interakcemi, například se hrou či podřízeným chováním.
RŮZNÉ SITUACE
Podobný výzkum prováděla i Sophia Yin z Kalifornské univerzity v Davisu. Vybrala si tři situace typické pro každého psa: hru, od loučení od pána a příchod neznámého člověka ke dveřím domu. Celkem byly posouzeny čtyři tisíce různých způsobů štěkání deseti psů. Výsledek? Cizí člověk u dveří vyvolával nízko posazené, hrubé a často se opakující štěkání. Při hře bylo štěkání proměnlivé, vysoké, tonální a více frekvenčně modulované. Při odloučení bylo štěkání rovněž vysoké, ale objevovalo se vždy jen jednou za čas.
KOMU JE URČENO?
Pokusy tohoto druhu ukazují, že štěkot psů určitý význam pro komunikaci skutečně má. Otázkou zůstává, s kým vlastně chtějí psi komunikovat. Maďarský vědec Ádám Miklósi poukazuje na skutečnost, že harmonické zvuky, které jsou typické pro domácí psy, nelze u divoce žijících psovitých šelem vůbec najít. Z toho usuzuje, že štěkání je určeno lidem a jako takové i vzniklo. Miklósi to doložil pokusem s maďarskými pasteveckými psy mudi, kteří jsou proslulí svou hlasitostí. Lidé, kteří se experimentu účastnili, poslouchali záznam štěkání těchto psů. Pak měli přiřadit jednotlivé zvukové ukázky k předem daným situacím psího života, např. očekávání žrádla, hra s jinými psy či osamocení. Velká část pokusných osob přiřadila ukázky štěkání správně, ať šlo o majitele psů nebo o osoby, které psa nikdy neměly. Procento správných odpovědí bylo tak vysoké, že vylučuje možnost náhodného úspěchu. Z toho Miklósi dovodil, že psí řeči rozumí v podstatě každý.

Anatomie pejska

9. srpna 2006 v 17:34 | Martina |  psí humor

A další bleskovka

9. srpna 2006 v 15:12 | Martina
Poznej co jsou tito psi za rasy!!
1.
2.
3.
Tak pište do komentářů , je to hodně těžké!!!

Letní desatero psího cyklisty

5. srpna 2006 v 10:41 | Martina |  psí práva a zákony
1) Jezděte tak rychle, aby Vám pes stačil! Pouze gepard umí zaběhnout skoro sto kilometrů za hodinu.
2) Nemáte-li psa vedle sebe, ohlédněte se. Potřebujete-li dalekohled, je to špatné. Pes může být unavený!
3) Každý si potřebuje sem tam oddechnout. I pes i když chrt vydrží víc než ratlík nebo čivava (pes si odpočine, i když neleží, ale např. prozkoumává okolí)
4) Sami se jistě neošidíte! Myslete s pitím i na svého psíka a vozte sebou čistou vodu. Louže ci ledové potůčky, nejsou to právě nejlepší.
5) Nechce-li se psovi ráno z pelíšku a jít si zaběhat, nenuťte ho. Má toho zřejmě dost od včerejška.
6) Jedete-li se psem na dovolenou třeba do Afriky, nenechte ho běhat kolem pyramid! V horku může i uhynout.
7) Nenacpěte psa před jízdou. Vezměte s sebou pouze vitamínové tyčinky. Víte, jak se bude těšit na večeři?
8) Nejlépe je naučit psa bvěhat bez vodítka. Nebo ho alespoň nedržet v ruce. Dobrá je pružina upevněná ke kolu, nebo vodítko připevněné k pasu. Má-li Váš mazlíček devadesát kilo a miluje voňavé patníky..
9) Jistě víte, jak jezdí silniční piráti. Raději proto, míjejí-li Vás, zastavte. Pozor! Hulváty mohou být i kolemjdoucí nebo cyklisté!
10) Nezapomeňte na psí známku s adresou a svým telefonem, rezervní vodítko, osušku a náhubek.
Šťastné cesty s Vašimi miláčky

Stáří psa

5. srpna 2006 v 10:35 | Martina |  psí a lidské stáří
Věk psaVěk člověkaVěk psaVěk člověkaVěk psaVěk člověka
6 měsíců10,5 let18 měsíců20 let10 let55 let
7 měsíců11,5 let2 roky25 let11 let60 let
8 měsíců12,5 let3 roky29 let12 let64 let
9 měsíců13,5 let4 roky33 let13 let68 let
10 měsíců14,5 let5 let37 let14 let72 let
11 měsíců15 let6 let40 let15 let77 let
11 měsíců15,5 let7 let44 let16 let80 let
14 měsíců16 let8 let47 let17 let85 let
16 měsíců18 let9 let52 let18 let88 let

Motto psa

5. srpna 2006 v 10:30 | Martina |  psí humor
 • Budiž, člověk může jít dál staletími sám, bez tiché ozvěny psích tlapek, ale otázka je, nakolik bude ještě člověkem …?
 • Pes je zvíře, které bylo Bohu tak milé, že je dal člověku jako věrného spojence, jako anděla strážného
 • Pes, to je ctnost, jež se stala zvířetem, protože se nemohla vtělit do člověka
 • Přijde čas, kdy bude zločin na zvířeti trestán stejně jako zločin vůči člověku
 • Pes je krásný bez ješitnosti, silný bez vypínavosti a udatný bez zběsilosti. Má všechny lidské ctnosti bez lidských slabostí
 • Mezi prací v životě lidském a smrtí na konci života musí zůstat něco pro radost, PES!
 • Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy
 • Zvířat jako lidé stejný úděl mají, jedni i druzí stejně umírají, dýchají stejně, v čem je člověk před zvířetem?
 • Historie je spíše plná příkladů věrnosti psů než přátel
 • Jediný rozdíl mezi člověkem a psem je v tom, že v nouzi a nebezpečí se na člověka spolehnouti nelze, kdežto na psa se spolehnouti můžete vždycky
 • My lidé jsme sami, úplně sami. Žádný jiný živočich s nímž se setkáváme, se s námi dobrovolně nespojil - jedině pes
 • Psi dovedou milovat, jsou něžnější než lidé, věrnější, mají takt a neomylný instinkt, který jim umožňuje rozeznat dobro, odlišnost lidi hodné a zlé.
 • Člověk je Bohem psa. Nezná jiného, nechápe jiného Boha. Pes v přítomnosti člověka, svého pána je oddaný a spokojený, uléhá k jeho nohám, pokorně k němu vzhlíží, s radostí ho poslouchá a s láskou ho doprovází. Celá duše psa vzhlíží ke svému Bohu rozplývá se v něm, všechny jeho síly, schopnosti a služby patří jen jemu, člověku!

Srpen

5. srpna 2006 v 10:17 | Martina
srpen
PoÚtStČtSoNe
1
Endy
2
Tony
3
Lesan
4
Sir
5
Alex
6
Čikina
7
King
8
Bobina
9
Akar
10
Damián
11
Angela
12
Shelia
13
Bena
14
Enny
15
Gerry
16
Faraon
17
Aron
18
Lucky
19
Lisy
20
Aran
21
Mik
22
Azar
23
Bruno
24
Eila
25
Fifi
26
Dafné
27
Egar
28
Mona
29
Betty
30
Bary
31
Bax

Psi a kočky

5. srpna 2006 v 10:11 | Martina |  psí humor
Pes vidí kočku jako tvora falešného, prolhaného a nevypočitatelného. Tedy většina psů. Není proto divu, že se téměř každý pes vztekle vrhá za každou kočkou, která mu přeběhne přes cestu. Náš Kulíšek například hrozně rád prožene každou kočku, pokud je dotyčná v pohybu. Když při návštěvě u sousedů objeví kočku, která klidně odpočívá na gauči, jen ji bedlivě pozoruje a případně do ní dloubne čumáčkem. Když se kočka nechá vyprovokovat k běhu, je Kulíšek jako blesk. Pokud ho ovšem ignoruje, přestane ho po chvíli zajímat. Naopak Sandy není radno ke kočkám pouštět vůbec, vyznává totiž filosofii "mrtvá kočka - dobrá kočka".

Kočka vidí psa jako hlupáka, který má dlouhé vedení, je pořád navztekaný a bohužel často příliš silný. Je lépe se mu vyhnout. Proto končí většina setkání těchto dvou nejčastějších průvodců člověka neradostně. Vyžaduje to autoritu člověka a hodně lásky, aby se z těchto úhlavních nepřátel mohli stát přátele.

Ve volné přírodě si jdou kočkovité a psovité šelmy z cesty. Žádný netvoří kořist toho druhého, technika i doba lovu jsou zásadně odlišné. Při náhodných setkáních se oba vyhýbají jakékoliv přímé konfrontaci. U zvířat, která žijí s člověkem, to však možné není. Musejí spolu hovořit. Ale jak, když oba mluví jinou řečí ? Často dochází k nedorozumění. Pes, který zvedá tlapu, signalizuje "chci být tvým přítelem". Člověk na takové gesto většinou reaguje pochvalně. Ne však kočka. Ta chápe pozvednutí tlapy jako jednoznačnou výhružku, protože mezi kočkami se tím rozumí poslední varování před seknutím drápy. Výrazný je i rozdíl v chápání polohy na hřbetě. Pes se vzdává tím, že vystavuje své břicho a hrdlo. Chová se tak při střetu se psem, který je výše ve psí hierarchii, a dává mu tím najevo, že mu rozhodně nehodlá konkurovat. Dále se tak pes chová k člověku, když mu chce projevit svoji bezmeznou důvěru a lásku. Kočka se naopak převalí na hřbet, aby mohla využít všech svých zbraní - šestnáct ostrých drápů a případně své ostré zoubky. Přátelské psí vrtění ocasem je taktéž kočkou chápáno špatně, protože kočka tímto způsobem dává najevo svou nelibost a varuje tak případného otravu, aby se od ní držel dál. Pes na oplátku nerozumí přátelským signálům, které vysílá kočka. Mezi psy například platí upřený pohled za velmi nezdvořilý. Kočky naopak kontakt očima vyhledávají, protože teprve pak dávají mrkáním najevo, že nemají zlé úmysly. V kočičím světě platí strmě vztyčený ocas za nabídku míru, v psí říši naopak znamená hrozbu a napětí.

Každý dialog tedy nutně přejde v hádku a utvrdí se tak zkušenost, že "kočky jsou falešné mrchy" a "psi jsou hloupí a zlí".

Dnes však takové nerovné páry žijí velmi často ve společné domácnosti i navzdory potížím při dorozumívání. Oba totiž spojuje potřeba blízkosti člověka, potřeba domova a náklonnosti. Kvůli tomu jsou ochotni se přizpůsobit a naučí se dokonce i cizí řeč.
Sylvie Wagnerová

pejsci

4. srpna 2006 v 21:55 | Martina |  Pejsci

Psi

4. srpna 2006 v 19:47 | Martina

Psí důchod

2. srpna 2006 v 22:30 | Martina |  psí příběhy
Za ranní mlhy vidím v dálce dvě siluety.
Starý pán, který si při chůzi pomáhá hůlkou a po krátkých úsecích zastaví, aby si odpočinul a nabral dech.Vedle jeho nohy stejně rozvážným krokem kráčí jeho společník. Hůlku sice nemá, ale z jeho pohybu je vidět, že je za krátké přestávky v chůzi také rád. Hlavu má již prokvetlou a je trochu při těle. Pohyb už mu působí značné potíže, ale vytrvale následuje svého pána s očima upřenýma na něj.

Takový nebo podobný obrázek jistě viděla většina z nás.

Stáří lidí i pejsků nebo jiných našich mazlíčků je ta část života, na kterou se těšíme méně. Proč, to je jasné, přicházejí nemoci krátkodobé i dlouhodobé, někdy trvalá bolest a postupná ztráta schopností, které jsme běžně používali.

Psí život plyne velmi rychle. Během několika měsíců se z našeho psího miminka stane puberťák a hned na to dospělák. Po roce a půl života pak doma máme rodiče plné síly, kteří pokud je jim to umožněno s radostí plodí a přivádějí na svět nové zástupce svého plemene a svědomitě se o ně starají. Nadšeně s námi sportují a nadšeně se vrhají do nových úkolů. Po 8 roce života jejich temperament a elán pozvolna vyprchávají. Některé činnosti jim už začínají činit potíže a rychleji se unaví. Po 10 roce života máme doma opravdové dědečky a babičky a pokud se některý z nich dožije více než 12 let, je to už zasloužilý kmet.

Užívejme život s naším mazlíčkem naplno, nebo nám proteče prsty jako voda.

S čím psí důchodci nejčastěji bojují, jak jim jejich stáří usnadnit a vylepšit ?

První věcí, která pejsky ve stáří trápí jsou problémy se zuby. Zubní kámen, paradentóza, kývající se zub nebo dokonce zánět. Některá plemena mají tyto problémy již po 5 roce života (především malá plemena a plemena s krátkou tlamou, např. Jorkšír, Ši-tsu, Pekinéz, Maltézáček atd.). Je dobré tento problém sledovat a řešit ho, protože se to může časem odrazit na zdraví jiných částí těla jako je například srdce. Zubní kámen běžně odstraní veterinář, ale i vy můžete svému pejskovi pomoci.
Jak ? I pejskům lze čistit zuby. K dostání jsou speciální zubní pasty. Pozor ! Nikdy něčistěte zuby pejskovi běžnou lidskou pastou, mohli byste ho přiotrávit. Čištěním zubů se tvorba kamene oddálí, což je výhodné právě u starších pejsků, pro které narkóza již představuje určité riziko.
Pokud má váš pejsek zubů již poskrovnu, možná bude nutné mu granule namáčet nebo ho krmit měkkou stravou.

Další častý problém u pejsků-důchodců je nadváha. Jak klesá výdej energie měl by se tomu přizpůsobit i příjem potravy. V první části období stárnutí se doporučují tzv. Light granule a krmivo, které pejska dostatečně zasytí, ale není přehnaně energetické. V pokročilejším stupni stáří se naopak zhoršuje využití energie z krmiva. Některé firmy vyrábějí krmivo přímo pro seniory, které splňuje tyto nároky. Pamatujte na to, že nadváha může vašemu pejskovi způsobit další zdravotní potíže a zkrátit mu tak jeho život.

Problémy s klouby rovněž trápí mnoho pejsků a některá plemena k tomu mají přímo genetické sklony. Zhoršuje se funkce kloubů u některých pejsků mohou vypuknout revmatické potíže a další velmi bolestivé záležitosti. Pejsek má problém vstát, obzvláště po dlouhém ležení. Po několika aportech začne kulhat apod. Některé z problémů dokáže zmírnit veterinář, ale některé z nich jsou bohužel důvodem pro odchod našeho psího kamaráda, protože bolesti jež každoděnně prožívá by pro něj byly mučením.

Oči. Světlo očí mnoha pejsků vě stáří pohasíná nebo dokonce pohasne úplně. Naštěstí slepota je věc, se kterou se dá celkem dobře žít, pokud budete ke svému kamarádovi ohleduplní. Nejlépe se bude orientovat ve známém prostředí, proto omezte pohyb na neznámých místech. Mějte pejska raději vždy na vodítku, protože neznámé a nečekané zvuky by ho mohly vyděsit a mohl by nepředvídaně zareagovat. Cestou na něj klidně promlouvejte, aby se mohl lépe orientovat. Doma moc nestěhujte nábytek a nestavte do cesty věci, které tam před tím nebyly - mohl by se o ně zranit a každopádně by ho to dost vyvedlo z míry. Mějte k němu ohled jako ke skutečnému slepci.

Klid. Stejně jako starší člověk, i starší pejsek potřebuje "svůj" klid. Vyžaduje ho víc a víc. Mnoho hodin prospí nebo prolenoší. Miluje svoje riuály a zvyky. Mějte pro něj pochopení. Malé děti mohou starého psa vyvádět z míry svým neututchajícím temperamentem a živelností, proto buďte opatrní a stanovte hranice oběma stranám.

Teplo. Starší pejsci, pokud to nejsou opravdoví chlupáči, rovněž mají větší potřebu tepla. Není se co divit. Mysleme na ně se zateplením kotce a pelíšku, aby se cítili dobře. Rovněž nepřehánějme procházky v nevlídném počasí, případně jim pořiďte přiměřený obleček.

Pohyb. I v tomto věku je potřeba zachovat přiměřený pohyb, dle zdravotního stavu pejska. Naše dvojice na úvodu tohoto článku na tom byla fyzicky stejně, ale i mladý člověk může mít starého pejska.Myslete na jeho omezení, ale nenechte ho zase příliš lenošit, tím byste mu život spíše zkrátili.

Náklonnost. Obzvláště starý pejsek potřebuje cítit naši náklonnost, i on cítí, že už na vše nestačí a nemůže dělat to co dřív. Hlaďtě jej, muvte na něj a dávejte mu najevo, že je stále váš milovaný kamarád.

Psi nemají žádné ministerstvo zabývající se důchodem, mají jenom nás a záleží jen na nás, jaký ten jejich život v důchodu bude.

Nezapomeňme, kolik radosti nám ve svém mládí přinesli, kolikrát nás rozesmáli nebo nás utěšovali, když nám bylo smutno. Jak nám přinášeli radost svými úspěchy a jak dobře ohlídali náš dům, děti i náš spánek. Jak tiše naslouchali naši slovům, když jsme je neměli komu říct a jak zahřívali naše nohy, když jsme pracovali u svého stolu. Jak byli připraveni nás tisíckrát přivítat, když jsme tisíckrát přišli domů.

Než je půjdeme vyprovodit na jejich poslední cestu, dopřejme jim důstojné stáří.

Rady psí mámy

2. srpna 2006 v 22:04 | Martina |  psí humor
· Dopiluj svůj nevinný pohled k naprosté dokonalosti. Potom Ti nedokážou nic odříct.
· Pomalu krouži kolem svého jídla, znechuceně se v něm hrabej čumáčkem, určitě potom dostaneš něco lepšího!!!
· Vrť tak dlouho ocáskem, až tě pustí do své postele, ze začátku se tam tolik neroztahuj, ale později se natáhni tak, jak potřebuješ, tak abys měl hodně místa a mohl pohodlně spát.
· Na všechny povely se tvař velmi hloupě a reaguj na ně jen tehdy, když za to bude nějaký pamlsek.
· U jídelního stolu si vždy sedni k tomu, kdo nedojídá, uvidíš, že mu vždy pro tebe něco upadne.
· Nikdy nelov a nepronásleduj sousedovu kočku a slepice, ale vždy jen ty opravdu cizí.
· Spřátel se s řezníkem, zůstaň způsobně stát před výlohou jeho krámu a vrť pěkně svým ocasem a tvař se velmi mile.
· Nevyhrabávej díry ve vlastní zahradě, nebo se u toho nenech nachytat.
· Nelov králíky, běžce, cyklisty a auta, protože jinak na tebe čekají doživotně procházky pouze na vodítku.
· Doveď svého pána nenápadně k cukrárně a dej mu jasně najevo, že právě vanilková zmrzlina je tvoje nejoblíbenější

Jak poznáte pravého pejskaře

2. srpna 2006 v 22:02 | Martina |  psí humor
JAK POZNÁTE PRAVÉHO PEJSKAŘE

• Doma má víc psích pelíšků, žvýkacích hraček, obojků, vodítek, postrojů a přepravek na psy, víc než má psů……
• Po setkání s jinými pejskaři si během třiceti sekund zapamatuje jméno psa, ale jméno majitele si nezapamatuje, dokud se s ním nesetká aspoň ještě čtyřikrát……
• Nerozmýšlí se dvakrát nad tím, zda má dát svému psovi líznout zmrzliny ze svého kornoutku…..
• Při každé příležitosti ukazuje fotoalba plná fotografií svých psů……..
• Hovoří o svých pejscích jako jiný o svých dětech či vnoučatech……..
• Pokud je připojen na internet, věnuje se vyhledávání novinek o psech všeobecně, o svém plemeni, prohlížením seznamů, fotografií, dotazů a odpovědí, chatů o psech, posloucháním zvuků, vyhledáváním chovatelských stanic a všeho co se týká psů………
• Na svém pracovním stole, v peněžence a jinde má stovky obrázků svých psů, ale fotky jeho rodiny by musel pracně hledat…….
• Nikdo nechce jezdit v jeho autě, protože všichni dobře vědí, že by potom byli samý chlup…..
• Na každého pejska, kterého potká na ulici se usměje…..
• Když sáhne do kapsy, vždycky mu vypadnou psí granulky, pamlsky a sáčky na sbírání hromádek….
• Dříve než sám zasedne k jídlu, mají jeho pejsci plnou misku…..
• Dlouze diskutuje s přáteli jak nejlépe zastřihnout psí drápky, ale on sám ještě nikdy nebyl na pedikúře ani manikúře…….
• Knihovnu má přeplněnou knihami o psech a psích hrdinech…..
• Za nejkrásnější okamžiky dne pokládá dobu strávenou se svým psem……
• Svému psu nabídne postel i když ví, že bude spát při kraji na tvrdé hraně……
• Dívá se na příšerné filmy jen proto, že se v masové scéně objeví asi na tři vteřiny jeho plemeno…..
• Na všech šatech má psí chlupy, dokonce i v okamžiku kdy je má čerstvě vyprané, nebo si je nese z čistírny…….
• Jediné na co se můžou všichni přátelé zeptat při setkání je otázka : Jak se mají psi ? nebo Kolik psů teď máte ?.........
• Na svých novoročních přáních jsou jedině jeho psi (ostatní členové rodina jen zřídka)………

Co se můžeš naučit od psa

2. srpna 2006 v 22:01 | Martina |  psí humor
Co se můžeme naučit od psů

*Když na něco dostatečně dlouho civíš, získáš to
*Nevycházej bez průkazu
*Buď k lidem otevřený, své pocity můžeš vyjádřit počůráním jejich bot
*Když je čas jít spát, nech návštěvu návštěvou a běž si lehnout
*Vítej lidi přátelsky - studený čumák v klíně je ta nejlepší z cest
*Když to není mokré, není to opravdový polibek
*Když něco provedeš, přijmi za to zodpovědnost (hned jak tě vyvlečou z pod postele)

psí zákony

2. srpna 2006 v 21:59 | Martina |  psí práva a zákony
001/2001 Sb. psích zákonů
ZÁKON ze dne 16. října 2001
Pouliční psí parlament (PPP) se usnesl na tomto platném znění Listiny psích práv a svobod (LPPS):
Článek I - Jídlo
§ 1. Pes musí mít vždy k dispozici plnou misku žrádla a vody.
§ 2. Pes má právo žebrat u každého jídla.
§ 3. Pes může sežrat cokoliv, co upadlo na zem.
§ 4. Pes má právo dostat svůj díl od každého páníčkova jídla.
§ 5. Pes má právo ukrást a sežrat nedostatečně zabezpečené jídlo, kdykoliv je k tomu příležitost.
§ 6. Pes má právo se při vaření plést v kuchyni paničce pod nohy.
§ 7. Pes má právo na jeden čerstvý rohlík z každého nákupu.
§ 8. Pes má právo sežrat jakýkoliv fujtajbl nalezený u popelnic.
Článek II - Vycházky
§ 9. Pes má právo na minimálně dvě dlouhé procházky denně.
§ 10. Pes má právo štěkáním pobízet paničku k rychlejšímu odchodu na procházku.
§ 11. Pes má právo během procházky číst a odepisovat na psí poštu.
§ 12. Pes má právo sám odejít na procházku, uzná-li to za vhodné.
§ 13. Pes má právo během procházky štěkat na každého cizího psa, je-li za plotem.
Článek III - Poslušnost
§ 14. Pes nemusí poslechnout povel páníčka, běží-li za hárající fenkou.
§ 15. Pes nemusí poslechnout páníčka, je li v dosahu jedlý pes.
§ 16. Pes nemusí hned poslechnout páníčka, pokud zrovna čte psí poštu.
§ 17. Pes se může při čekání na páníčka přemístit na jiné, vhodnější místo.
Článek IV - Sport
§ 18. Pes má právo kdykoliv řádně prohnat jakoukoliv cizí kočku.
§ 19. Pes má právo prohnat i páníčkovu kočku, pokud se přiblíží k jeho misce.
§ 20. Pes má právo kdykoliv prohnat zajíce.
§ 21. Pes má právo vyžadovat trénink v aportování.
§ 22. Pes si může aportovanou věc ponechat, případně ji recyklovat.
Článek V - Kousání
§ 23. Pes má právo kdykoliv kousnout poštovního doručovatele do ... kamkoliv.
§ 24. Pes má právo v prvním roce života rozkousat deset párů bot.
§ 25. Pes má právo překousnout elektrický kabel, pokud není pod napětím.
§ 26. Pes má právo prokousnout zahradní hadici i v případě, je-li pod tlakem.
§ 27. Pes má právo láskyplně žužlat páníčkovi nos.
§ 28. Pes má právo řešit své rozpory s jiným psem rvačkou.
§ 29. Pes si může v případě potřeby sám sundat košík.
Článek VI - Spaní
§ 30. Pes má právo na měkký a teplý pelíšek (křeslo, kanape, válendu apod.)
§ 31. Pes má právo vždy spát s paničkou v ložnici a to i ve stanu.
§ 32. Pes má právo zabrat místo ve vyhřátém spacáku, pokud ho majitel v noci opustí.
§ 33. Pes může spát s paničkou v posteli, je-li páníček na služební cestě.
§ 34. Pes má právo budit ráno paničku olíznutím obličeje.
Článek VII - Osobní hygiena a zdraví
§ 35. Pes má právo se ochladit v jakékoliv louži či bahně.
§ 36. Pes má právo se kdykoliv vyválet v tom nejhorším smradlavém sajrajtu.
§ 37. Pes má právo darovat, zapůjčovat či vyměňovat své vlastní blechy.
Článek VII - Ostatní ustanovení
§ 38. Pes má právo umístit na zahradě svou hromádku tak, aby do ní páníček šlápnul.
§ 39. Pes má právo páníčka lehce kousat do pat, pokud se mu zdá, že nejde dost rychle.
§ 40. Pes má právo nastoupit do auta a vystoupit z auta vždy jako první.
§ 41. Pes má právo vyhrabat v záhonku libovolně velkou jámu při pronásledování myší.
§ 42. Pes má právo býti drbán páníčkem v kteroukoli denní i noční dobu.
§ 43. Pes má právo kdykoli zřídit schránku psí pošty na vhodném objektu.

citáty o pejskách

2. srpna 2006 v 21:55 | Martina |  citáty o psech
 • Můj teriér nemluví. Asi proto mu rozumím. Pierre Wolf
 • Pes, kterého jsi uzdravil, tě nikdy nepokouše. V tom je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem. Mark Twain
 • Historie je více naplněna příklady o věrnosti psů než o věrnosti přátel. Guy de Maupassant
 • Můj kokr je můj nejupřímnější obdivovatel. Miluje mě, aniž četl mé knihy. Rudyard Kipling
 • Je celkem velice snadné psu porozumět a naučit se číst jeho myšlenky. Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Alex Munthe
 • Pes pozná dobrého člověka. Jenže, co mu dá námahy, než takového výjimečného jedince najde. Cyril Šedý
 • Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.
 • Chcete-li si rozumět se svým psem, není třeba hned na něj štěkat.
 • Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.
 • Jenom ti, kdož neměli nikdy psa, nemohou pochopit, oč by byl život bez psů chudší.
 • Nebudeš-li ovládat svého psa, bude ovládat on tebe.
 • Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.
 • Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata. Gene Hill
 • Kdybych věřil na nesmrtelnost, bylo by jisté, že znám dost psů, kteří se dostanou do nebe, a jen velice, velice málo lidí. James Thurber
 • Abychom získali správnou představu o své důležitosti, měl by každý mít psa, který ho bude zbožňovat, a kočku, která ho bude ignorovat. Dr. Tom Cat
 • Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej. Ben Williams
 • Pokud je nejlepším přítelem člověka jeho pes, tak se ten pes dostal do potíží. Edward Abbey
 • Za peníze si můžeš koupit docela dobrého psa, ale nekoupíš si zavrtění jeho ocasu.
 • Nikdo neocení genialitu vašich slov více, než váš pes. Christopher Morley
 • Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe. Josh Billings

Moudrost o psech

2. srpna 2006 v 21:54 | Martina |  psí humor
Nejlepší přítel se může obrátit proti člověku a stát se jeho nepřítelem. Syn a dcera,které s láskou vychoval, se k němu mohou zachovat nevděčně. Ti,kdo jsou nám nejbližší a nejdražší,ti, jimž svěřujeme své štěstí a dobré jméno, se mohou projevit jako nehodní naší důvěry. Člověk může přijít o své peníze.Ztratí je třeba ve chvíli,kdy je nejvíce potřebuje. O pověst nás může připravit jediné neuvážené rozhodnutí. Lidé,kteří před námi klekají a uctívají nás v dobách našeho úspěchu, mohou být prvními, kdo po nás hodí kamenem zášti, jakmile se nám nad hlavou objeví oblak selhání. Jediný absolutně nesobecký přítel,jehož člověk může mít v tomto sobeckém světě, přítel, který se za žádných okolností nezachová nevděčně či zrádně, je jeho pes.Pes stojí po boku člověka v bohatství i chudobě, ve zdraví i v nemoci. Když vane chladný vítr a sníh divoce poletuje, neváhá spát na studené zemi, jen aby byl nablízku svému pánovi. Líbá ruku, která nemůže nabídnout potravu, olizuje šrámy utržené při střetu s drsným světem. Střeží spánek žebráka, jako kdyby šlo o prince.I když člověka zradí všichni ostatní přátelé, pes zůstává. I když se majetek rozplyne a sláva padne v prach, je v lásce stálý jako slunce na nebeské dráze. Jestliže osud vrhne pána na okraj světa bez známých a bez domova, věrný pes nežádá jiná privilegia, než ho doprovázet, chránit před nebezpečím a bojovat proti jeho nepřátelům. A když přijde konec, smrt sevře pána ve svém náručí a jeho tělo spočine v chladné zemi, bez ohledu na to, zda přijdou ostatní přátelé, u hrobu bude šlechetný pes, hlavu mezi tlapkami, oči smutné a přece bdělě otevřené, věrné a upřímné dokonce i ke smrti.

zákony venčení Pejska

2. srpna 2006 v 21:51 | Martina |  psí práva a zákony
 • Pes chce chodit na procházku zásadně tehdy, kdy se to naprosto nehodí vám.
 • Jediný pes, který se na vycházce chová zcela disciplinovaně, je pes slepecký.
 • Poměrně bezpečné je jít se psem na procházku do míst, kde se nevyskytují žádní jiní psi.
 • Všechna ostatní místa pro procházku se psem bezpečná nejsou.
 • Pes, kterému odepnete vodítko, okamžitě ohluchne.
 • Ztráta sluchu je dočasná - sluch se psovi vrátí, jakmile vyhládne nebo utrpí mnohočetná zranění v souboji s jiným psem.
 • Na procházku se psem je dobré odcházet s tlumokem naditým převážně masitou stravou.
 • Nemůžete-li se dovolat vašeho psa, otevřete tlumok, vyjměte z něj kus potravy a přivoňte k němu. Pes se objeví zhruba za 0,0001 vteřiny.