Červenec 2007

psí vtip

31. července 2007 v 12:02 | Martina |  psí vtipy
Kulturně založený pes↓↓
Co se stane , když zazvoní zvonek??↓
Psí láska↓
Vážně chcete mýt psa?

příběh

29. července 2007 v 11:57 | Martina |  psí příběhy
Kdysi dávno žila v jedné chovné stanici německých ovčáků malá a nenápadná fenka jménem Princes(Princezna).Nikdy ji nebrali na závody ani jí moc netrénovali.Pak ale začala ve stanici brigádovat jedna holka jménem Žaneta která ještě neměla ani osmnáct.Starala se o kotce a o potravu psů.Hned po týdnu si všimla že si malé Princezny nikdo moc nevšímá a tak jí začala brát na procházky a tam jí tajně trénovala.Princezně se moc dařilo a tak si řekla že se zeptá jestli jí nemůže trénovat.Majitel stanice první nesouhlasil,ale když Žaneta ukázala čemu ji naučila tak povolil.Měsíce plynuli a Princezna se rychle učila.Jednou když si šla Žaneta pro vodítko,všimla si malého plakátu na nástěnce.Stálo na něm:PSÍ ZÁVODY V AGILITY.a pod nadpisem bylo závod je určen pro německé ovčáky.Žaneta si v tu chvíli řekla že musí s Princeznou závodit.Šla tedy za majitelem stanice a dlouho ho přemlouvala ten jí to nakonec dovolil.Tak začala Princeznu připravovat na závody.Za dva týdny nastal ten den D.Aspoň tedy pro Princeznu a Žanetu.Pečlivě jí ještě narovnala obojek a už se hnali na první překážku.Látkový tunel zvládli z přehledem.Teď už mířili na proskok zavěšeným kruhem.Překonali ještěosm překážek.Nakonec proběhli slalom a už to měli za sebou.Získali plný počet bodů!!!!Radovali se a byli štěstím bez sebe.Plný počet však získalo ještě pět psů.Teď tedy záleželo na sympatii u diváků.Byli vyřazeni tři psy a zůstala tam jen Princezna a dva velmi zdatní a krásně rostlí psy.Žaneta nemohla věřit svým očím když rozhodčí ukázal na ně a řekl:Letošním vítězem se stává Princes a její cvičitelka Žaneta Langremajerová!!!!!Obě byly strašně štastné a rychle si doběhli k rozhodčím pro pohár a stužky.A samozdřejmě pro velkou kost s krásnou mašlí…….Tak takhle proběhl Princeznin první závod.Vždyť zvítězila i proti psovy s jejich chovné stanice!!!Princezna vyhrála ještě mnooooho dalších cen a teď už je ve spokojeném důchodu a bydlí v krásné chovné stanici Princes Dog,kterou si zřídila Žaneta….její cvičitelka a nyní i majitelka….

řeč

28. července 2007 v 11:55 | Martina |  Psí kuriozity
Mezi člověkem a jeho psem existuje zvláštní způsob komunikace. Stejně jako pes dokáže vycítit náladu i nejbližší záměry pána, i majitel dobře pozná, co právě pes cítí, k čemu se chystá nebo je-li v dobré fyzické i psychické kondici.
K mimoslovní komunikaci s člověkem (i se zvířaty) používá pes celou řadu prostředků. Mnohé jsou typické jen pro konkrétního psa, jiné jsou společné pro plemeno a většina pro všechny psy. Má to jednu neopakovatelnou výhodu: v zásadě člověk rozumí každému psovi na světě bez ohledu na "mateřštinu" obou.
Řeč těla
Existuje celá věda o neverbální a mimovolné komunikaci. Nejen manažeři se za drahé peníze učí, jak poznat např. nervózního či nekorektního obchodního partnera, rozpoznávat signály, které protějšek nechtěně vysílá a na jejich základě dopředu předjímat závažná rozhodnutí. V podstatě totéž platí i ve vztahu člověk a pes, jen signály jsou trochu jiné.
Šťouchnutí čenichem nebo pánví vyjadřuje přátelství. Psi tyto doteky využívají během vítacího rituálu. Olizování od dospělého psa znamená uklidňování, u štěňat ve vrhu navzájem je vyjádřením vzájemné náklonnosti, štěňata usilovně olizující pysky dospělého psa mají atavistickou touhu donutit člena smečky k vyvrhnutí natrávené potravy - jak to doposud funguje ve vlčích společenstvích. Někteří psi si zvykli používat olíznutí lidské tváře jako relativně bezpečné a přitom účinné gesto, které funguje především ve vztahu s dětmi - odradí každé dítě od pozornosti, kterou psovi věnuje a která mu je nepříjemná.
Známé vrtění ocasem může způsobit nebezpečné nedorozumění, i když v překladu znamená "těším se, mám radost": a to když pes zároveň cení zuby. Vrtění ocasem v tomto případě neznamená přátelské gesto, ale těšení se na útok. Cenění zubů k dásním je poslední výstrahou před útokem. Může být doprovázeno zježením srsti na hřbetě, které samo o sobě znamená strach i přípravu na boj: i my lidé známe "hrůzou zježené vlasy", a psi si tak mimovolně dodávají nějaký centimetr navíc, aby vypadali ve svých i protivníkových očích mohutnější.
Pozor na objímání majitele s pro psa cizím člověkem: pes je může pochopit jako projev nadřazenosti a nepřátelství vůči pánovi. Také úsměv, při kterém jsou vidět zuby, může pes vnímat

óda na psa

27. července 2007 v 11:53 | Martina |  psí práva a zákony
I když se mi psí rasy pletou
- však je jich také víc než dost -
zkusím to říci jednou větou:
Hafani jsou tu pro radost.
Pořiďte si psa nebo fenu -
Polidští děti, ba i vás.
Dopřejte si ho za odměnu
A život bude plný krás.
Za pouhou stravu, za přístřeší
ohlídá dům i zahrádku,
a ještě ho ta služba těší.
Hafan je ctitel pořádku.
Přestože pořád něco kouše
a v noci vyje na měsíc.
Pes neublíží ani mouše
a umí toho ještě víc.
Hraje si s vámi na honěnou
a vyvenčí vás na to šup,
nikdy se nepře s vaší ženou
a rád ji dojde na nákup.
Hafan je věrný přítel lidí,
Hafan je prostě samí klad.
Neválčí, nelže, nezávidí -
Může vám sloužit za příklad.
Psi nepropadnou nikdy skepsi,
Mají nás rádi ostošest.
A za tu psinu, co je se psy,
Píšu jim ódu na počest.
Omlouvám se, ale bohužel jsem tuto odu na psa nenapsala a nevím zdroj!!

obrázky psů

27. července 2007 v 11:51 | Martina |  Pejsci

Kolik si myslíte ,že je potřeba psů k vyměnění žárovky?

26. července 2007 v 11:50 | Martina |  psí humor
Požádali jsme skupinu psů, aby nám asistovala při hledání odpovědi..

Zlatý retrívr: Heleďte se, ono to nějak nesvítí!

Bladhaund: To sem si moh myslet!

Šarpej: Nekoukejte všichni na mě a vyměňte tu žárovku!!!

Jezevčík: Sakra! Já na ten pitomej lustr nedošáhnu!

Baset: Co se děje???? Proč mě budíte!!!???

Německý ovčák: Tak makáme, makáme!

Rotvajler: Ten, kdo za tohle může, si to teda pěkně vodskáče!

Anglický buldok: Chruch! Chroch! Slint! Krk! Chrich! Chro! Chro!

Bernardýn: Nevím jak vy, ale já mám hlad. Co takhle dát si svačinu?

Anglický mastif: To beru!

Neapolský mastin: Nemluvte tady o jídle, už nestačím polykat sliny...

Maltézáček: No fuj! Ty jsi ale prase!

Vipet: Rychle! Rychle!

Aljašský malamut: Bernardýne? Nechceš si to zkusit? Bude to zábava! Já zatím pohlídám tvoji misku...

Toy pudl: Lidičky to je zábava! Já se snad uválím smíchy!

Pointr: Ta žárovka teda vypadá! Tu byste měli někde vystavit.

Německý špic: Když na ni zaštěkám, tak by mohla spadnout sama...

Pitbulteriér: Neotravuj tady, ty bílá potvoro nebo z tebe udělám smeták a rohožku v jednom!

Čaučau: Na můj vkus je tady moc rušno. A taky nuda. Já jdu!

Labradorský retrívr: Můžu vám tu žárovku přinýst? Můžu? Můžu? Řekněte že jo!

Americký buldok: Tak tohle by se v starých dobrých United States of America stát nemohlo!

Nova Scotia Duck Tolling Retriever: Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli by se slovo "žárovka nedalo zjednodušit? Nemám rád dlouhé názvy!

Kokršpaněl: Haf!Haf!Haf!Haf!Haf!Haf!Haf!Haf!Haf!Haf!Haf!Haf!Haf!Haf!Haf!

Anglický setr: Vyměňování žárovky je pod mou úroveň.

Velškorgi pembroke: Bernardýne, jak to stoluješ? Ty bys opravdu nemoh obědvat u anglický královny! He he!

Lancashirský patař: Pardon, já nerad! Já si prostě nemůžu pomoct!

Komondor: Já nevím jak vy, ale já žádnou žárovku nevidím.

Boxer: Doskočím tam! Doskočím! Já vím že tam doskočím!

Mops: ZZZZZZZzzzzzzzzzzzzzzChro!ZZZZZZZZZZZzzzzzzzzzzChro!

Border kolie: Nevím, nad čím tady přemýšlíte. Je to přeci úplně prosté. Nejdřív je nutné vypnout proud, přistavit žebřík, vylézt na něj, odšroubovat žárovku, slézt dolů, položit ji, vzít novou žárovku, vylézt nahoru, zašroubovat ji, slézt dolů, odstavit žebřík, zapnout proud a je to hotovo...
Bobtail: Žárovka?! Říkáte žárovka?! A nevíte co bylo takovýto to průsvitný, zakulacený co jsem před chvílí sněd?! Ono to tady tak leželo, víte, nikdo si toho nevšímal, všichni ste se koukali nahoru a o něčem mluvili, tak jsem si řek že bych to moh prozkoumat a ono mi to sklouzlo do krku a já to spolk...

Muži a psi jsou jedno plemeno!

25. července 2007 v 11:47 | Martina |  psí humor

Oba vaši miláčci toho mají společného víc, než tušíte! Vystopujte všechny jejich stejné stránky a přeměňte svou vrčící šelmu v přítulného mazla. Bez použití násilí.

Určitě už vás někdy napadlo, že se muži někdy chovají úplně jako jejich ještě chlupatější kamarádi - psi. Oba druhy se sdružují ve smečkách, z legrace se perou s kamarády a zbaští skoro cokoli, co jim předložíte. Zdá se vám poněkud přitažené za vlasy srovnávat je? Takové porovnání je ale naprosto logické; i lidé přece patří mezi živočichy! Proto jsme se podívali co nejpodrobněji na nejnápadnější rysy, které spojují vašeho Alíka a Aleše. A poradíme vám, jak tyto shodné vlastnosti psího a mužského plemene vrchovatě využít v partnerském vztahu.

První podobnost - Žijí ve smečkách
Ať už se potulují v divočině, nebo řádí v parku, psi drží pospolu. Jsou to velice společenská zvířata a vytvářejí si silnou soudržnost se členy své smečky. Zrovna tak touží po společnosti i chlapi, a proto je ve volné přírodě (tedy bez ženského dozoru) lze jen zřídka pozorovat, aniž mají v závěsu partu. Muži raději než sami zajdou na pivo s kamarády, protože si vzájemně pumpují ega.

Mějte spolu psinu: Musíte upoutat jeho pozornost, aniž získá pocit, že vám dává přednost před přáteli, a tudíž se z něj stal odepsaný taťka pod pantoflem. Jak to chodí v přírodě? Jakmile pes zavětří fenu a ona mu vyšle signál, že neohrožuje jeho druhy, odtrhne se natěšený samec od smečky a peláší za svou vyvolenou. A odtud si vezměte ponaučení. Pokud spatříte atraktivní exemplář, jak hraje kulečník, projděte významně kolem, na pár vteřin se zastavte a podívejte se jeho směrem. Pak se usaďte na druhé straně sálu, abyste se na vybraného muže mohla párkrát rychle (ale intenzivně) zadívat. Jakmile si uvědomí, že nemáte v úmyslu vytrhnout ho z jeho bezpečného prostředí, bude celý říčný po tom, aby se s vámi seznámil. "Libor se mi líbil už pěkně dlouho; jenže neudělal krok bez bandy svých známých," prozrazuje šestadvacetiletá Sára, která studuje ekonomii. "Když jsem ho jednou potkala, jak se vrací sám na kolej, jakoby náhodou jsem do něj vrazila. Dali jsme se do řeči a nakonec mě Libor pozval na mejdan."

Druhá podobnost: Rádi si hrají
"Psi se můžou zbláznit radostí, když mají příležitost lovit,"vysvětluje třiadvacetiletá Karolína, která pracuje v pojišťovně a chová dva jezevčíky. "Ženou se za kořistí, pak jí nechají kousek náskok a celá honička jim rozpumpuje adrenalin v žilách."
I muži jsou naprogramováni tak, že ve všem vidí hru. Jen si všimněte, jak se dovedou bavit při sebemenší hlouposti nebo jak bouřlivě a upřímně jásají při každém gólu ve fotbale.

Mějte spolu psinu: Protože muži mají soutěživou povahu, berou tak trochu jako sport i svádění žen. Pokud chcete pohodový vztah, smiřte se s přítelovou (jemně řečeno) přirozenou hravostí. Místo abyste brala vztah naprosto vážně hned od druhého rande a snažila se vyčíst poselství v každém partnerově pohybu, raději se zatím jednoduše bavte. Jednou se od vás nemůže odtrhnout a podruhé je studený jako psí čumák? Považujte jeho nevypočitatelné chování za záludnou hru a užívejte si. Překvapte svého drahého svůdnou večeří (vy budete lákavým moučníkem), ale pak se stáhněte zpátky a nechte ho, aby den nebo dva mluvil jen s vaším záznamníkem. Fakt, že budete šťavnatě neodolatelná, ale zároveň nedostupná, zaútočí přímo na partnerovu základní potřebu lovit. "Čím těžší pro něj bude vystopovat vás, tím víc vás bude chtít," souhlasí Karolína. "Když jsem s Robertem chodila asi půl roku, zdálo se mi, že náš vztah považuje za samozřejmost. Tak jsem zničehonic prohlásila, že si dáme čtrnáct dní pohov, vzala jsem si dovolenou a jela jsem navštívit kamarádku do Anglie. Robert pak celý nedočkavý stepoval na letišti s kytkou!"

Třetí podobnost - Jsou příšerně zvědaví
Psy přímo mučí pomyšlení, že existuje něco (ať už vůně, chuť, nebo třeba i sousedova popelnice), co neprozkoumali. Proto bude na procházce raději riskovat, že se uškrtí na vodítku, než aby mu něco uniklo. To však neznamená, že se mu už přestalo líbit na vaší zahradě; jde jen o mohutnou zvědavost. A když svého Broka necháte, aby se chvíli volně proběhl, celý šťastný se vrátí zpátky k vaší noze. Poučení? I muži chtějí mít pořád pocit, že život hltají až do dna.

Mějte spolu psinu: Zvolněte. Jste schopná plánovat měsíc dopředu, že pátého prosince půjdete na koncert, osmého byste mohli uspořádat mejdan a čtrnáctého zajet za známými do Aše? Raději pusťte přítele z vodítka. Zároveň to zařiďte tak, aby věděl, že ty večery, které strávíte bez něj, jste zadaná.
"Nedávno jsem se dozvěděla, že Roman šel na večeři se svou bývalou. Samozřejmě mě to naštvalo, a tak jsem ho začala vyslýchat. Pak mi ale došlo, že dělám tu největší hloupost, a zmlkla jsem," svěřuje se osmadvacetiletá Veronika, která pracuje jako vychovatelka v mateřské škole. "Romana to dost vyvedlo z míry. A protože jsme se najednou neměli o čem bavit, tahal ze mě, co jsem vlastně podnikala já. Schválně jsem trochu mlžila; chtěla jsem, aby si uvědomil, že mě nemá tak jistou, jak si myslí." Jestli využijete partnerovy zvědavosti a uděláte ze sebe poklad, kterým se nemůže kochat vždycky, když se mu zachce, bude se o vás i po několika letech vztahu pozorně zajímat.

Čtvrtá podobnost: Chovají se jako malí
I zasloužilí psí dědečkové se s rozkoší vyvalují v zahradě, honí se za veverkami, i když je stejně za nic na světě nemohou chytit, a občas zapomenou na dobré vychování a udělají doma loužičku. "Každý pes zůstane tak trochu štěnětem," domnívá se třicetiletá Kateřina, chovatelka baseta. "Podle mě mají nevyzrálost v krvi." Muži se zrovna tak občas dokážou chovat hůř než pětileté dítě a pak si najít jakoukoli výmluvu.

Mějte spolu psinu: Když váš partner občas udělá něco tak dětinského, že vám dojde řeč, zkuste se tím nezabývat (místo abyste mu v průšvihu namáčela čumák). "Vždycky mi vadilo, že přítel po snídani nikdy neuklidí nádobí ze stolu nebo že po sobě nechá v koupelně nacákanou vodu," prozrazuje sedmadvacetiletá pokladní Jana, majitelka statného bernardýna.
"Jenže pak jsem zaslechla, jak o mně do telefonu s kamarádem mluví jako o policajtce. Došlo mi, že to možná přeháním." Jestliže váš drahý získá pocit, že nemáte na práci nic jiného než ho okřikovat, bude vás vidět jako svou matku, případně drezérku, a ne jako partnerku. A zatouží se co nejrychleji vymanit z vězení vaší výchovné péče.
Pokud váš přítel nonšalantně zapomene, že máte večer sraz se společnými kamarády, a raději setrvá u komisaře Rexe, pak si samozřejmě výtku naprosto zaslouží. Vyplatí se vám však umírněnost. A co lehká infantilita? Klidně se svým milým dovádějte, pořádejte polštářové bitvy a hoňte se po bytě, občas se vykašlete na povinnosti a místo vytírání předsíně se spolu na dlouhé hodiny zavrtejte do postele.

Pátá podobnost - Touží být vůdci smečky
Vaše štěně si označkuje každý sloupek počínaje vaší brankou a konče odpadkovým košem u místní samoobsluhy. Proč? Vyznačuje si teritorium a ukazuje, kdo je tady pánem. Vysílá tak poselství ostatním psům, že zdejší smečce velí právě on a nikdo jiný. Srovnejte to se svým partnerem. Vypráví partě, jak chytil v srpnu na Sázavě štiku. Tvrdí, že si přece vůbec nepotřebuje přečíst návod, když připojuje DVD přehrávač, a raději se s tím půldruhé hodiny moří? To proto, že potřebuje být šéfem a autoritou.

Mějte spolu psinu: Možná vám tahle a podobná gesta připadají až dojemně silácká, ale uvědomte si, že váš drahý takhle žadoní o vaši pozornost.
Hrozně rád by se ve vašich očích stal neochvějným hrdinou, skvělou jedničkou, zkrátka ideálem mužnosti! Tak mu tu radost dopřejte a buďte štědrá v pochvalách - stejně nejspíš chodíte s chlapem, kterého máte za co obdivovat. Pětadvacetiletá cukrářka Miroslava vypráví: "Žiju už pár let sama, takže jsem si zvykla zařizovat všechno včetně oprav v bytě a údržby auta bez cizí pomoci. Když jsem ale začala chodit s Petrem, zjistila jsem, že si hrozně rád hraje na mého ochránce. Oba dobře víme, že si dokážu se vším poradit i bez něj, ale přesto přítele někdy nechám, aby mi pomohl. Nedávno mě třeba chtěl vzít na hůl automechanik a Petr mu rázně vysvětlil, že se asi zbláznil, když chce tisícovku za to, že mi vyměnil olej a brzdovou kapalinu."
Psy i chlapy shodně přitahují silní a samostatní partneři, kteří se ale nebojí odhalit i své zranitelnější stránky. Takže poté, co ho znovu položíte v tenise na lopatky, požádejte svého poraženého, aby vám nainstaloval tiskárnu, pomohl přibít několik secesních obrazů a přestavět nábytek.SZPP

24. července 2007 v 11:41 | Martina |  psí humor
Byla identifikována nová choroba, pravděpodobně způsobena virem, šířícím se mezi majiteli psů. Podle všeho již existuje delší dobu, ale teprve nedávno ji kdosi popsal a začal studovat. Nazývá se syndrom získané posedlosti psy (SZPP).
Nejprve se vědci domnívali, že je psychické povahy, ale poté, co se dva mladí výzkumníci našeho ústavu náhle rozhodli stát se chovateli a vystavovateli, uvědomili jsme si, že se jedná o infekčního činitele. Naši epidemiologové určili 3 stádia této choroby a pro ně typické symptomy.
Počáteční stadium:
1. myslíte si, že jakákoli výstava do vzdálenosti 500 km je hned za rohem
2. začalo vás těšit vstávání v pět hodin ráno kvůli venčení psů
3. baví vás trávit několik hodin denně kartáčováním psů
4. myslíte si, že se z vás stane skrblík, pokud neutratíte ročně několik tisíc na výstavách
5. nemůžete si vzpomenout, jaké to bylo, když jste doma měli jenom jednoho psa
Druhé stádium:
1. nejdůležitějším faktorem při koupi auta, je pro vás - kolik se do něj vejde psů
2. když chcete koupit dům, první věc, na kterou myslíte je - kolik psů můžete chovat na pozemku
3. účet za krmení pro psy je vyšší než účet za jídlo pro vaší rodinu
4. utrácíte více peněz za veterináře než za vlastního doktora
5. nemáte žádné peníze, protože vystavujete psy
6. musíte koupit více jak jedno auto ročně kvůli ježdění na výstavy, protože je v záruce buď na sedm let provozu nebo na ujetí 120 000 km
7. máte více fotografií psů než vlastní rodiny
8. vaše představa o příjemně strávené dovolené, je dovolená ve výstavním kruhu
Třetí stádium:
1. ráno vstáváte a zjišťujete, že jste dali včera večer děti do kotců a psy do postelí
2. znáte jméno a rodokmen každého psa, ale neznáte toho cizího člověka ve vašem domě (ukáže se, že je to váš manžel či manželka)
3. sousedé trvají na tom, že děcka otravující psy a běhající kolem vašeho domu, jsou vaše
4. říkáte dětem, aby "vypadly", ale nemůžete pochopit, proč nejdou a proč jsou připoutány na stahovací obojek
5. jste již tak dlouho na cestách po výstavách, že si nemůžete vzpomenout, kde bydlíte
6. vaše rodina vám řekne "…buď my a nebo psi!" a vy si vyberete psy …
Máte tuto obávanou chorobu?
Dobře, ale existuje naděje. Během našeho výzkumu jsme zjistili, že většina se zastaví na druhém stádiu a stává se chronickým. Podařilo se nám s velkými obtížemi získat několik pacientů ve třetím stádiu SZPP. Jsou nyní v naší izolaci, kde je studujeme, abychom lépe porozuměli této chorobě. Je velmi smutné pozorovat lidi dříve kypící zdravím, jak se neustále šourají po místnosti a chodí do trojúhelníku či elka, přičemž podivně pohybují rukama (jako by drželi vodítko a pobízeli psa) a pomlaskávají. Pouhé vyslovení slova "Světová výstava" je přivádí k nekontrolovatelnému šílenství. Bohužel pro tyto případy není moc velká naděje, ale časem a delším výzkumem této choroby doufáme, že jednou přijdeme na možnost léčby. Zajímavý moment této choroby se zdá fakt, že expozice v raném věku má imunitní efekt. Několik lidí postižených druhým a třetím stádiem SZPP má blízké příbuzné (děti, manželé, manželky), jež jsou absolutně zdrávi. Někteří z našich vědců se domnívají, že to může způsobeno vlivy prostředí na funkci imunitního systému v závislosti na věku nebo skutečnosti, že lidé s těmito stadii choroby mají tendence se nestýkat s blízkými členy rodiny, a to zřejmě z důvodů, že mají výpadky paměti způsobené touto chorobou - jednoduše si nepamatují, že mají blízké příbuzné.
Co můžete dělat, abyste předešli této chorobě?
prevencí jsou tato opatření:
  • vyhněte se chovatelské inzerci typu " s výstavními předpoklady", protože psi mohou být přenašeči této choroby. Odjeďte z domu v těch dnech, kdy místní noviny informují o výstavách psů ve vašem okolí.
  • jestliže nečekaně přijdete do kontaktu s osobou nakaženou SZPP odejděte co nejdříve (těžko se ji ovšem zbavíte) a důkladně se osprchujte, raději použijte germicidní mýdlo
  • pokud bydlíte s osobou nakaženou SZPP, buďte klidní - pokud jste dosud nepodlehli, jste pravděpodobně imunní a v pořádku.

Evoluce aneb jak se stát pejskařem

23. července 2007 v 11:45 | Martina |  psí humor
Kynologem se člověk nerodí, to je většině z nás jasné. Alespoň
pokud vím, tak z porodnic nechodí zprávy typu: dnes se narodil další kynolog! Pokud takové zprávy z porodnic chodí, tak musí být velmi drobné, neboť jsem si jich nevšiml.
Zřejmě se člověk kynologem stává postupně. Jedním z nejčastějších je věta typu: "Táto, sežeň štěně!" a pak už to jede. Stačí nepatrné kývnutí a člověk si pak nechce přiznat momentální pomatení smyslů. Pokud má jen trochu rozumu, je jasné, že bude muset za děti dříve či později převzít odpovědnost. Pokud se to podchytí včas, stihne si sehnat dostatek literatury a pak se nediví, že mu z malého klubíčka vyrostl bernardýn, co neprodleně začne demolovat byt.
Pokud hlava rodiny vše podchytla včas ( a dětičky mezitím něco neznámého nepřinesli), je jen otázkou vkusu zda se rozhodnout pro hafíka z útulku nebo nějaké štěně z inzerátu v novinách. Ať je to tak nebo onak, stejně se dozvíte za co všechno se musí platit. Že musíte po bobánkovi sbírat exkrementy atd. Jestliže platíte jako mourovatý a sbíráte hovínka jako diví, pak blahopřeji. Jste právoplatnými majiteli psa!
Někteří lidé neplatí a nesbírají a ani se nestarají o psa ani jinak. Takoví lidi psa používají na hlídání a na dojídání zbytků, kolikrát ani neočkují. V této sortě jsou i tací, co mají psa proto, aby ho bili (těm já říkám ubožáci ). S touto skupinou majitelů také bývají největší problémy.
Kolikrát se stanem že vás pes "chytne" a nakonec se přistihnete, že nedokážete mluvit o ničem jiném. Navštěvujete výstavy, cvičák, účastníte se nebo i organizujete různé akce. Pak vězte, jste pejskař! V této fázi se nacházím i já, tak si z toho nic nedělejte.
Po pár letech nastane čas, kdy se váš pes, odebere na svou štěkací cestu. Rozhodujete se zda by nebylo lepší ho uspat a ukončit tak jeho trápení. Je to bolestné období. Po tomto čase si jisto jistě pořídíte dalšího pejska.
A pak nastávají výčitky z vaší nevěry, litujete, že Bůh nadělil psu i sedmkrát kratší délku než člověku. Že kdyby jste zemřeli Vy, tak Váš věrný společník by se týdny nehnul od Vašeho hrobu a jen stěží by nalezl okamžitě nového pána.
Často se pár nadšenců rozhodne, že sice nemůže být věrný jedinci psího druhu, ale lze být věrný psímu rodu. A tak po desítkách let můžete pozorovat, že právě Rolf má v sobě typické vlastnosti jeho pradědečka Alíka. Tito lidé jsou pravověrní chovatelé, které s úctou obdivuji.
P.S. Kolikrát si někdo psa, nepořídí snad ze strachu budoucí ztráty blízkého tvora. Trochu jim to zazlívám, neboť nikdy nepoznají ty nádherné zážitky, které by mohli zažít.

psi v rámečku

22. července 2007 v 11:37 | Martina |  Pejsci

Kreslení pejsci 2

21. července 2007 v 11:35 | Martina |  Pejsci
Golden Retriever
Pet Portrait Oil Painting of Labrador

kreslení psíci

20. července 2007 v 11:33 | Martina |  Pejsci
chocolate Labrador coloured pencil drawing
Labrador in coloured pencil
http://www.puppyshirts.com/puppyshop/images/IT15_aj68.jpg
Mel: Golden Retriever
Obrázek “http://www.susanharperartist.com/images/Retriever-golden-2.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Macho, Chocolate Labrador Retriever
Chocolate Labrador Retriever
Yellow Labrador
Yellow Labrador Retrievers
Augie Black Lab
Tango

Pejsánci

19. července 2007 v 11:30 | Martina |  Pejsci
Kliknutím fotografii zvětšíte.
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku

Desatero pejskařů

18. července 2007 v 11:28 | Martina |  psí humor
1. Mají rodiče, manžele, manželky, příbuzné a známé, kteří je považují za praštěné.
2. Jsou přesvědčeni, že porodní bednu má v obýváku každý.
3. Nerozlobí je telefon ve čtyři hodiny ráno, pokud jde o pomoc při vrhu.
4. Jezdí výhradně v autech plných psů.
5. Výstavní katalog mají vždy po ruce, ale najít účet za plyn?
6. Doma mají nepořádek, ale vyprané pelíšky a vydrhnuté kotce.
7. O víkendu zásadně nejsou k zastižení.
8. Utrácejí tisíce za benzín, výstavní poplatky a ubytování, aby si domů přivezli diplom za 5 Kč.
9. Na rozdíl od všedních dnů jsou schopni v neděli vstát i v pět hodin ráno, aby přijeli včas na výstavu.
10. Jsou schopni vést hodinové rozhovory se stejně postiženými kolegy ve výrazech, kterým rozumějí jen oni sami.
zlatý retrívr

Psíci 2

17. července 2007 v 11:20 | Martina |  Pejsci
Zdroj:klik

Psí morálka

16. července 2007 v 11:25 | Martina |  psí humor


Jak vyfotit štěně?

15. července 2007 v 11:11 | Martina |  psí humor
Není jednoduché vyfotit štěně , ale podle tohoto návodu to spolu určitě zvládneme:
Vyndej z krabičky nový film a vlož ho do foťáku.
Vyndej krabičku štěněti z tlamy a hoď ji do koše.
Vyndej štěně z koše a vykartáčuj mu z kožíšku lógr a šlupky od brambor.
Zvol si vhodné pozadí na focení.
Připrav si foťák.
Najdi štěně a vyndej mu špinavou ponožku z tlamy.
Posaď štěně na připravené místo a běž k foťáku.
Najdi štěně.
Jednou rukou nastav foťák a druhou nalákej štěně na piškotek.
Utři otisk čumáku na čočce foťáku.
Zavři kočku do ložnice a ošetři škrábance na čumáku štěňátka.
Popelník a časopisy dej zpátky na stolek.
Drž pískací hračku nad hlavou a pokus se na štěněti vyloudit nějaký slušný výraz.
Najdi si brýle a vylov foťák zpod pohovky.
Rychle vyskoč, čapni štěně a řekni: "Ne, čůrat budeš venku".
Zavolej partnera, aby Ti pomohl při úklidu.
Namixuj si dvojité Martini.
Pohodlně se usaď a řekni si: "Zítra začnu mé psí mimino učit SEDNI

psí věrnost

14. července 2007 v 11:05 | Martina |  psí příběhy
Moc ráda vzpomínám na doby, kdy jsem s rodiči a bratrem jezdila na kole po horách. Bydlíme v malé vesničce pod Orlickými horami, kde je krásná krajina a nedotčená příroda. Na těchto výletech nás vždy doprovázel ještě jeden člen naší rodiny, malá a hravá fenka Besinka.

Byl krásný letní den a my opět vyrazili prozkoumat další část těch okouzlujících hor. Cesta byla namáhavá a dlouhá, ale cíl naší cesty za to stál. Pokochali jsme se výhledem do údolí a poté se hned hladově vrhli na naši svačinku. Ale co to? Někdo tu chyběl…no ano, byla to Besi. Ten zvídavý a stále hladový tvoreček u nás neseděl a nedožadoval se kňučením a občasným zaštěknutím trochy té bašty. Volali jsme na ni, ale nic. Nepřišla. Rozhodli jme se ji hledat.

Rozdělili jsme se a dali se do hledání. Ze všech stran se ozývalo volání mně tak známých hlasů vykřikujících jediné jméno. Poté jsem zahlédla stádo srnek a hned mi bylo vše jasné. Jelikož je to kříženec jezevčíka a tudíž pes lovecký, musí být všem jasné, co s ní udělají pudy, pokud spatří takovéto obyvatele lesa.

Dostala jsem strach, hrozný strach. Co když ji už nikdy neuvidím? Co když se už nevrátí? Mohla někde zabloudit. Pláč se mi začal drát na povrch.Hodiny pomalu odbíjely čas na odjezd a Besina nikde. Panovala smutná a ponurá nálada a nikomu se nechtělo toto proradné místo opouštět. Nasedali jsme na kola, rozhodnuti se sem zítra opět vrátit a pokračovat v hledání ztraceného miláčka. Ale jen co jsme se rozjeli, mamka se ještě naposledy ohlédla a radostně zakřičela. Besina běžela za námi a s výčitkami v očích na nás koukala jako by říkala: "Tak vy jste mi chtěli ujet a nechat mě tu samotnou?" Všem spadl ze srdce obrovský balvan a zármutek byl ten tam. Mohli jsme konečně vyrazit na zpáteční cestu a opět kompletní.

Od té doby toho našeho darebáka nespustíme z očí ani na krok. Besinu máme doposud. Prožili jsme s ní spoustu příhod. Byly to zážitky plné strachu, smutku ale především radosti, potěšení a legrace. A i když vím, že už s námi dlouho na tomto světě nepobude a že mi bude chybět, v našich srdcích a mysli zůstane napořád.

PSÍ HESLA

13. července 2007 v 11:02 | Martina
Lidé, kteří nemohou mít psy, pořizují si děti.**
Smrádeček, ale teploučko.**
Pes je medicínou duše.**
Bez psa není domov domovem.**
Pes je budoucnost člověka.**
Kde pes, tam bezpečno.


nejdelší skok

12. července 2007 v 10:59 | Martina |  Psí kuriozity
Nejdelším skokem se zapsala do dějin fenka chrta greyhounda Cindy z Gray Summit v USA. A to 3.října 2003 kdy doskočila 167.6 cm.