Psí kuriozity

Nejbohatší pejsek na světě

17. srpna 2007 v 21:08 | Martina
Je zajímavé,že nejbohatší pes zdělil stejně vysokou částku jako nejbohatší kočka.Slečna Ella Wendelová z New Yorku odkázala svému pudlovi Tobymu také 15milionů liber.Stalo se tak v roce 1936.Tenkrát zřejmě byli psi bohatší něž lidé.
Ten se tedy musel mít!!

Nejkrásnější pejsek

16. srpna 2007 v 21:07 | Martina
Ch.U'Kwong King Solomon.To je teda psí jméno,člověk by si jazyk přelámal.Tato čau-čau fenkla vyhrála 78cen na psích soutěžích.Solly,jak ji přezdívala její panička Joan Egertonová,získala první cenu v roce 1969a poslední v roce 1976.Kam se hrabou naše miss.
Škoda, že nemáme fotku, alespoň bychom ji mohli posoudit.

Nejrychlejší psíček

16. srpna 2007 v 21:05 | Martina
Nejrychlejším psem na světě je anglický chrt,dokáže běžet až 65kilometrů v hodině.Ale psi nejaou pouze dobří běžci,jsou i ohromní šikulové.Stiker,bearder kolie z Madarska,za pomoci čumáku a tlapky dokázala za 13vteřin otevřít okénko u auta.To je fofr.

Nejstarší pes na světě

15. srpna 2007 v 21:04 | Martina
V Austrálii je zřejmě zdravé prostředí.Nejvyššího věku se totiž právě tam dožil ovčácký pes Bluey.Hlídal dobytek přes dvacet let a dožil se 29 let a 5měsíců.Většina psů se průměrně dožívá 8až 15let.Někoho čeká dlouhý život.
převzato

Nejtlustší pes

14. srpna 2007 v 21:04 | Martina
Úplně největší plemeno psa domácího jsou bernandým a doga.Tito psí pořízkové v dospělosti váží jako průměrný člověk od 77 do 90 kilogramů.Záznam o nejtěžším hafanovi pochází z Londýna.V roce 1989 vážila doga páníčka Chrise Eraclidese téměř 156kilogramů.Jmenovala se Aicama Zorba of LaSusa a nechtěli bychom ji potkat na ulici.

Nejdelší pes

12. srpna 2007 v 21:03 | Martina
Nejdelší pes na této planetě je dánská doga Harvey z Levké Británie.Od čenichu po špičku ocesu měří skoro jako nejvyšší žena světa,celých 232centimetrů.Je zároven také nejvyšší,je vysoká skoro 106cm.To už je pořádný hafan.

Nejznámější filmový hrdina

11. srpna 2007 v 21:02 | Martina
Filmových psích hrdinů bylo tolik,že by ti při počítání nestačily prsty jedné ruky.Určitě znáš Scoobyho,Žeryka nebo Pluta.Avšak nejznámější psí vynálezce je bezesporu Gromit,nepostradatelný pomocník člověčího páníčka Wallace.Nedávno v kinech běžel snímek filmové série Wallace& Gromit a byl dokonce oceněn Oscarem.Oba hrdinové vedli souboj v králíkodlakem!Určitě se někdy na tento filmeček mrkni,je to pořádná legrace.
Tento článek jsem nalezla na jedněch internetových stránkám, podle mě by si však tento titul zasloužil německý ovčák z kriminálky KOMISAŘ REX

řeč

28. července 2007 v 11:55 | Martina
Mezi člověkem a jeho psem existuje zvláštní způsob komunikace. Stejně jako pes dokáže vycítit náladu i nejbližší záměry pána, i majitel dobře pozná, co právě pes cítí, k čemu se chystá nebo je-li v dobré fyzické i psychické kondici.
K mimoslovní komunikaci s člověkem (i se zvířaty) používá pes celou řadu prostředků. Mnohé jsou typické jen pro konkrétního psa, jiné jsou společné pro plemeno a většina pro všechny psy. Má to jednu neopakovatelnou výhodu: v zásadě člověk rozumí každému psovi na světě bez ohledu na "mateřštinu" obou.
Řeč těla
Existuje celá věda o neverbální a mimovolné komunikaci. Nejen manažeři se za drahé peníze učí, jak poznat např. nervózního či nekorektního obchodního partnera, rozpoznávat signály, které protějšek nechtěně vysílá a na jejich základě dopředu předjímat závažná rozhodnutí. V podstatě totéž platí i ve vztahu člověk a pes, jen signály jsou trochu jiné.
Šťouchnutí čenichem nebo pánví vyjadřuje přátelství. Psi tyto doteky využívají během vítacího rituálu. Olizování od dospělého psa znamená uklidňování, u štěňat ve vrhu navzájem je vyjádřením vzájemné náklonnosti, štěňata usilovně olizující pysky dospělého psa mají atavistickou touhu donutit člena smečky k vyvrhnutí natrávené potravy - jak to doposud funguje ve vlčích společenstvích. Někteří psi si zvykli používat olíznutí lidské tváře jako relativně bezpečné a přitom účinné gesto, které funguje především ve vztahu s dětmi - odradí každé dítě od pozornosti, kterou psovi věnuje a která mu je nepříjemná.
Známé vrtění ocasem může způsobit nebezpečné nedorozumění, i když v překladu znamená "těším se, mám radost": a to když pes zároveň cení zuby. Vrtění ocasem v tomto případě neznamená přátelské gesto, ale těšení se na útok. Cenění zubů k dásním je poslední výstrahou před útokem. Může být doprovázeno zježením srsti na hřbetě, které samo o sobě znamená strach i přípravu na boj: i my lidé známe "hrůzou zježené vlasy", a psi si tak mimovolně dodávají nějaký centimetr navíc, aby vypadali ve svých i protivníkových očích mohutnější.
Pozor na objímání majitele s pro psa cizím člověkem: pes je může pochopit jako projev nadřazenosti a nepřátelství vůči pánovi. Také úsměv, při kterém jsou vidět zuby, může pes vnímat

nejdelší skok

12. července 2007 v 10:59 | Martina
Nejdelším skokem se zapsala do dějin fenka chrta greyhounda Cindy z Gray Summit v USA. A to 3.října 2003 kdy doskočila 167.6 cm.

Největší pes

11. července 2007 v 11:00 | Martina
Největším psem je německá doga Gibson z Grass Valley v USA. 31.srpna 2004 měřil Gibson 107cm.

psí pivo

7. července 2007 v 9:27 | Martina
Nizozemsko - Pětiletá čivava Benito si dopřává pivo, které je určeno výhradně pro psí štamgasty. Jeho výrobu zahájil Terrie Berenden, majitel jednoho ze zverimexů ve městě Zelhem. Základem nápoje je slad a hovězí aroma.
Pivo ze sladu a hovězího si zamiluje každý pes.

Uši

26. června 2006 v 18:07 | VÍTÁME VÁS...
Nejdelší psí uši zdobí baseta, který žije v německé Fuldě. Jeho uši měří 33.2 cm.

Vrh

26. června 2006 v 18:04 | VÍTÁME VÁS...
O nejpočetnější vrh, který čítal 23 štěňátek, se dělí 3 fenky.
No jejich tu trochu míň......

okénko u auta

26. června 2006 v 18:02 | VÍTÁME VÁS...
Nejrychleji otevřít okénko v autě dokáže maďarská border kolie. Dokáže okénko stáhnout kličkou pomocí čenichu a tlapky za 13 sekund.

Nejdelší jazyk

26. června 2006 v 17:59 | VÍTÁME VÁS...
Nejdelší psí jazyk je boxera z USA, jeho jazyk měří 43 cm

nejmenší pes

26. června 2006 v 17:57 | VÍTÁME VÁS...
Nejmenší pes světa byl yorkshyrský terier z Velké Británie. byl velký jako pěst. V dospělosti měřil 7,11 cm v kohoutku a od špičky čenichu po špičku ocasu dosáhl délky 9,5 cm.
 
 

Reklama